Manuální lymfodrenáž těla 

( Lymfatická masáž )

 

Pomozte své imunitě!

             Manuální lymfodrenáž je velmi jemná hmatová technika orientovaná na lymfatický ( mízní ) systém. Má silný sedativní, analgetický a spasmolytický efekt (zmírnění pocitu napětí a bolestivosti). Pomocí cíleného masážního tlaku a směru jemných masážních tahů se lymfa ( míza ) aktivuje, rozproudí a dostatečně odplavuje škodliviny z těla ven a současně tělu dopomáhá k regeneraci organizmu.

 

            Nejdříve se masíruje přední strana. Po přetočení na břicho se tělo masíruje ze zadu. Ucelená procedura trvá cca 80 minut. Nabízí se i rychlá pětapadesátiminutová verze lymfodrenáže celého těla.

 

             Lymfodrenáž v obličeji je zaměřena na zmírnění otoků v obličeji, kolem očí, zpevnění podkoží ( proti klesání lící a pokožky na krku ), proti bolesti hlavy.

 

Speciální masáž určená ženám!
 

Celková masáž těla (80 min) je s vynecháním prsou, břicha a genitálií

 

Masáž se doporučuje pro ...

  • ošetření unavených končetin (preventivní ošetření u osob vystavených dlouhému stání, pomáhá rychlejší regeneraci po fyzické zátěži, turistice, sportu)
  • povzbuzení průtoku lymfy celého těla
  • boj proti celulitidě
  • zlepšení micro cirkulace podkoží
  • zpevnění podkoží
  • zmírnění otoků
  • zvýšení imunity, detoxikace organismu
  • zrychlení regenerace
  • výkonné sportovce, zvyšuje kondici
  • prevence proti nádorovému onemocnění
  • a také všechny, kteří mají rádi jemnou masáž

 

Není vhodná při ...

  • akutním virovém, plísňovém nebo bakteriálním onemocnění
  • otocích způsobených onemocněním srdce, jater, ledvin
  • akutním žilním onemocnění, tromby
  • při zánětech vnitřních i zevních
  • akutních horečnatých stavech, nejasné břišní bolesti apod
  • při nádorovém onemocnění
  • při zeleném zákalu
  • při vysokém krevním tlaku a hyperfunkci štítné žlázy po konzultaci s lékařem
  • při silné menstruaci
  • v těhotenství ( břišní partie )
  • po porodu se masíruje po zkončení šestinedělí

 

Co dělat po masáži:

Pro zvýšení efektu masáže doporučujeme dodržovat následující zásady chování po masáži:

  • Dodržovat pitný režim a vypít minimálně 2 až 3 litry nesycených nealkoholických nápojů denně. Při masáži dochází k aktivaci lymfatického systému a souběžně s tím i ke zvýšenému uvolnění toxinů. Proto je potřeba dodržet pitný režím, aby docházelo k vyplavování těchto toxinů z těla a tím i vyčištění organismu.
  • Dodržet zásadu teplotního komfortu, tzn. nedovolit, aby došlo k prochlazení uvolněných svalů. Při prochlazení se svaly stáhnou a vznikají svalové spazmy a účinek masáží je tímto výrazně snížen. Může se stát, že dojde i ke zhoršení stavu svalové hmoty.
  • Nevystavovat po 24 hod organismus zvýšené fyzické námaze.

 

Jak často na masáž?

Kdo už mívá delší čas otoky, tomu jedna lymfatická masáž na detoxikaci organismu nestačí. Ke zmírnění zdravotních potíží se doporučuje kůra deseti ošetření s pravidelnou návštěvností 2× týdně. Jako prevence 1x do měsíce

Lymfatickou masáž můžete kombinovat s použitím skořicového zábalu, ideální je doplnit o zeleninovou stravu, bylinné, ovocné a zeleninovými čisticí kúry, dechová a jiná cvičení.

 

Kontraindikace ( nemasíruje se v těchto případech  )

  • při virových , hnisavých nebo plísňových onemocněních
  • při horečce nebo zvýšené teplotě
  • při zánětech
  • při akutních žilních onemocněních a srdeční arytmii
  • při léčbě nádorového onemocnění
  • při zeleném zákalu očí
  • těsně po těžké fyzické námaze, nebo po sportovním výkonu

 

Zdůrazňuji, že masáže zde nabízené slouží k znovuobnově sil, nejsou lékařským ošetřením.

Se zdravotními problémy se obraťte na lékaře.

 

V čem všem Vám může masáž pomoci...

Než půjdete na masáž...

 

Něco málo o lymfatickém systému

 

Lymfatický (mízní ) systém je nedílnou součástí imunitního systému a také informačního systému člověka. Je to vlastně jediný systém, jenž uchovává a transportuje z těla ven škodliviny, toxiny, které jednak vznikají při funkci organismu ( bílkoviny, tuky, soli, odumřelé buňky, bakterie, látky vzniklé jako odpad metabolických procesů) a látky, které vnikly do těla zvnějšku stravou, dýcháním. Lymfa se velmi podobá oběhu krevnímu.

 

Lymfatický systém je složen z těchto částí:                                                            

 

Lymfatické kapiláry
Lymfatické cévy
Lymfatické uzliny
Lymfatické kmeny (mízovody)
Lymfatic
ké orgány ( brzlík, mandle, slezina, kostní dřeň a slepé střevo )

 

 

Systém lymfatických cév a uzlin:

má za úkol absorbovat přebytečnou tekutinu, její vyčištění a návrat do krevního řečiště, vstřebávání tuků, zachytávání cizorodých částic, mikroorganismů a nádorových buněk a tedy i podíl na fungování imunitního systému.

Lymfatické uzliny najdeme v průběhu lymfatických cév, které se podílejí na tvorbě lymfocytů a protilátek imunitního systému, filtrují protékající lymfu a zadržují toxické látky.

Lymfa ( míza ) je většinou bezbarvá čirá tekutina ( řecky lymfa = čistá voda ), která vzniká z mezibuněčné tekutiny poté, co je nasáta do počátečních lymfatických cév.

 

Pokud je odtok lymfy narušen, dochází v podkoží k hromadění vody, tuku a odpadních látek. Jestliže se například cítíte unavení, oteklí, nová dieta nefunguje, na vině nemusejí být špatné stravovací návyky, ale právě nedostatečně fungující lymfatický systém.

 

Projevy na těle při zátěži lymfatického systému

Nadměrná zátěž lymfatického systému se většinou jako první projeví únavou nohou, otékáním prstů, kotníků, lýtek a stehen a to hlavně večer, po dlouhém stání a po námaze.

Později se mohou objevit otoky v břiše, otoky očních víček a tmavé kruhy pod očima, zduřené mízní uzly, dechové potíže bez zřejmé příčiny, sklon k infekčním onemocněním z oslabení imunitního systému a posléze únavou celého těla.

 

Denně se vytvoří 2-3 litry lymfy. Množství proudící lymfy se odhaduje na 1 litr. Pohyb lymfy v lymfatických kapilárách a cévách je zajištěn stahováním kosterních svalů. Pokud nedojde ke včasnému zásahu, návrat do normálnímu zdravého stavu nebude již možný. Proto je velice důležité preventivně posilovat lymfatický systém, přirozenou cestou, pravidelným tělesným pohybem na zdravém vzduchu.

 

 

Byliny, které pomáhají při metabolizmu tuků


Hloh ostrotrnný - obsahuje tzv. hlohové kyseliny, aminopuriny, aminy a třísloviny. Bohatý je na obsah vit. C a B1. Významný vliv má na kardiologický systém. Rozšiřuje věnčité cévy opotřebovaného srdce, zlepšuje cévní průtok a snižuje tlak.

Bříza bílá - obsahuje flavonoidy, silice, vitaminy, org.kyseliny, saponiny, minerální látky, ovlivňuje kostní systém, má močopudný účinek, při ateroskleróze, protirevmaticky a proti dně, má metabolický účinek.

Jinan dvoulaločný - obsahuje flavonoidy, terpenické laktony, organické kyseliny, karotenoidní barviva, sacharidy. Účinek spasmolytický, cévního systému. Působí jako antiischemikum. Antiskleroticky, vasodilatans

Kukuřice setá - obsahuje saponiny, flavonoidy, minerální látky, třísloviny, hořčiny, nenasycené mastné kyseliny. Účinkuje spasmolyticky, ošetřuje močové cesty, působí jako neuropsychikum, antidiabetikum, při odtučňovací kúře, dně a jiných metabolických obtížích.

Oves setý - obsahuje bílkoviny, cukry, tuky, fytin, lecitin, vitamin a vitamin avenin. Má antirevmatický, antidiabetický efekt.

Přeslička rolní - obsahuje kyselinu křemičitou, flavonoidní glykosidy, hořčiny, silice, flavonoidy. Má adstringentní účinek, jako prevence aterosklerózy, zlepšuje látkovou výměnu, též má diuretický efekt.

Krtičník uzlovitý - obsahuje saponiny a pryskyřice, glykosid, pectiny, organické kyseliny, soli manganu. Má diuretický efekt, používá se jako antirevmaticum, má též protisklerotický efekt, snižuje obsah kyseliny močové. Obsahuje lecitin.

Ořešák královský - obsahuje odvozeninu chinonu juglon, flavonoidy, třísloviny, silice, kys. ascorbovou. Při zánětech žaludku, střevních katarech, snižuje hladinu cukru, při prevenci metabolických chorob. Podporuje růst kostí. Používá se jako tonizující prostředek, při rekonvalescenci chorob. Má příznivý vliv na lymfatický systém, působí antibioticky, protizánětlivě, hemostaticky, adstringentně.

Třešeň višeň - obsahuje antokynové glykosidy, karotenoidy, organické kyseliny, minerální soli a cukry. Při odtučňovacích kúrách, potížích s ledvinami.

Levandule lékařská - obsahuje silice a třísloviny. Má spasmolytický, žlučopudný, karminativní a digestivní účinek. Účinkuje při depresích, migréně, nespavosti. Tlumí předráždění vegetativního nervstva. Tlumí bolesti svalů.

Pýr plazivý -obsahuje polysacharidy, saponiny, fruktózu, sliz, organické kyseliny, kyselinu křemičitou. Působí lipotropně na játra, snižuje hladinu cholesterolu. Využívá se proti ateroskleróze. Má diuretický a hepatoprotektivní efekt.

 

Nahoru

PROVOZNÍ DOBA
Pondělí 8.30 - 21.30
Úterý 8.30 - 21.30
Středa 8.30 - 21.30
ostatní dny po domluvě

Omlouvám se, pokud vám nezvednu telefon na poprvé, pravděpodobně masíruji. Mějte prosím trpělivost a opakujte volání o něco později.

Zaručuji profesionalitu, individuální přístup, nejlepší možné podmínky pro relaxaci těla i mysli.

 

 

Celulitida

Celulitida – tzv. pomerančová kůže se stala prakticky civilizační chorobou, která trápí mnoho žen. Jedná se o nerovnoměrné rozložení tukové tkáně. Její hlavní příčinou je zanášení těla toxiny a škodlivými látkami a také nedostatečná funkce lymfatického systému, který je hlavně odpovědný za odvod škodlivin z tkání.
 
Hlavními doporučeními jsou pohyb, úprava stravy, pitný režim ( 2 – 3 litry tekutin denně ), v neposlední řadě kombinace s lymfatickou masáží.
 

Lymfatická masáž je vhodná pro ošetření unavených končetin a základ pro ošetření celulity (celulitidy) a pokožky vůbec.

 

Stupně celulitidy

1. stupeň – první příznaky v podobě pomerančové kůže jsou patrné pouze při “kompresivním testu“, který se provádí tlakem dlaní směrem k sobě na části kůže. Pokud se objeví náznaky pomerančové kůže, jedná se o 1. stupeň.

2. stupeň – se projevuje drobnými nerovnostmi a stínky, které se objevují nejdříve na vnější straně stehen a jsou viditelné bez kompresivního testu – při napnutí svalů, sezení na tvrdé podložce nebo v ostrém bočním světle.

3. stupeň – nerovnosti jsou viditelné vždy bez ohledu na osvětlení, stání, sezení či ležení.

4. stupeň – někdy se tak označují hrubé projevy nerovnosti a hlavně nezvratnost poškození. Objevuje se nejčastěji při neléčené celulitidě po 40. roce věku.

  

 
Buď vítán každý, a v každém okamžiku, kdykoli k nám zavítáš